WEGANIZM.com
– wszystko o weganizmie

"Dieta wegańska pomogła mi pokonać chorobę Leśniowskiego-Crohna" 

 

Tłumaczenie artykułu "Going vegan helped me beat Crohn's Disease"

Przez 26 lat Joe Cox, nauczyciel ekonomii z South Croydon, cierpiał na chorobę Leśniowskiego-Crohna i brał 20 tabletek dziennie, by uśmierzyć ból.

 

Na polecenie lekarza stosował dietę o niskiej zawartości błonnika. Jednak, nie widząc poprawy, postanowił wyeliminować ze swojej diety mięso.

 

Dwa lata temu, w wieku 45 lat dołączył do liczącej 600 tys. grupy wegan w Wielkiej Brytanii, by poprawić swoje zdrowie, w wyniku sugestii swojego przyjaciela. Od tego czasu Joe jest zdecydowanym zwolennikiem wegańskiego stylu życia.

 

Powiedział w wywiadzie: 'Dosłownie czuję się tak, jakbym teraz nie miał Leśniowskiego-Crohna.' 'Ta dieta sprawiła cuda w moim życiu.' 'To był jedyny sposób, by przetrwać. Choroba Leśniowskiego-Crohna w późnym stadium powoduje kalectwo. Ja straciłem dużą cześć jelita z powodu operacji.'

 

Kiedy unikał błonnika, nie mógł jeść pełnego ziarna, a także większości owoców i warzyw. Powiedział, że jego przyjaciele i rodzina byli przerażeni tym, co jadł, bo zdrową żywność zastępował mięsem.

 

Joe, który uczy we wschodnim Londynie, brał około 20 tabletek dziennie, w tym lek chemioterapeutyczny, i przeszedł trzy operacje usunięcia uszkodzonych części jelita. Leki były tak toksyczne, że musiał robić co miesiąc badanie krwi, by sprawdzić, czy jego wątroba nie została uszkodzona.

 

Teraz, będąc weganinem, bez jakichkolwiek lekarstw, nie ma żadnych objawów już od roku.

 

Powiedział: 'Lubię smak mięsa, ale nie tęsknię za nim, ponieważ istnieje tak wiele doskonałych substytutów. Teraz myśl o zjedzeniu mięsa wydaje mi się obrzydliwa.' 'Mięso ma żyły i ścięgna. To jest ohydne.'

 

Joe na podstawie swojego doświadczenia zaleca dietę wegańską.

 

Natomiast rzeczniczka organizacji National Association for Colitis and Crohn's Disease, Sarah Rogers, powiedziała: 'To fantastyczne, że dieta wegańska pomogła temu panu. My jednak zalecamy ludziom chorym na Crohna, by porozmawiali ze swoim gastroenterologiem, zanim dokonają znaczących zmian w swojej diecie i terapii lekarstwami.'

 

 

 

*** DISCLAIMER: WSZYSTKIE ARTYKUŁY NA TEJ STRONIE MAJĄ CEL WYŁĄCZNIE INFORMACYJNY. OSOBY ZAINTERESOWANE POWINNY SKONSULTOWAĆ SIĘ ZE SWOIM LEKARZEM W SPRAWIE EWENTUALNEGO WYKORZYSTANIA PODANYCH NA TEJ STRONIE WIADOMOŚCI. 

 

 

 

Komentarze: (wyłącz adblock i włącz JavaScript)