WEGANIZM.com
– wszystko o weganizmie

Surowy weganizm a choroba Alzheimera 

 

Poniżej tłumaczenie postu ze strony 30bananasaday.com, który opisuje korzystny wpływ surowej diety wegańskiej na osobę dotkniętą Alzheimerem.

Witam wszystkich, którzy śledzą ten wątek. Mam nowe wiadomości:

 

Mój tata jest już od 2 1/2 miesiąca na surowej diecie. Przebrnęliśmy przez dość głębokie oczyszczanie, tata ma jeszcze trochę śluzu, ale już nie śpi tak dużo jak kiedyś. Przedtem zwykle przesypiał cały dzień, wstawał tylko, żeby coś zjeść, kiedy go budziłam (z 4 razy, zanim zwlekł się z łóżka w środku dnia.) Teraz sam wstaje około 10-11 i jest na nogach aż do kolacji.

 

Najpierw nastąpił okres, kiedy mu się pogorszyło i nawet nie wiedział, gdzie jest jego pokój i ile ma dzieci. Myślałam wtedy - o dobre nieba, wykończyłam tatę - i naprawdę byłam przerażona. Ten okres trwał 2 tygodnie, ale potem zaczęła się poprawa i tata sam nawet mówił - "Byłem zupełny zombie, a teraz jestem zombie tylko w połowie."

 

Normalnie zawsze musiałam go zaprowadzić do łazienki i nadzorować, żeby wymył zęby i założył piżamę, ale teraz wystarczą same instrukcje: "Zejdź na dół i najpierw wymyj zęby a potem załóż piżamę" i on to zrobi!

 

Czasami jeszcze się myli, np. posyłam go na dół, żeby odkurzył swój pokój, a on zamiast odkurzacza używa elektrycznej mopy parowej. Ale nie ma porównania do poprzedniej sytuacji, kiedy zapominał w połowie schodów, po co schodził na dół. Zaczyna też przejawiać inicjatywę - sam się ubiera i goli, zanim przychodzi do nas. Zabrałam go do lekarza i lekarz mu pozwolił chodzić na siłownię. Lekarz również stwierdził, że ojciec jest na tyle sprawny umysłowo, żeby podpisać swój testament! Nie protestował też, że odstawiłam lekarstwa, tak więc bardzo mi ulżyło, że na pewno robię coś, co pomaga.

 

Kilka dni temu ojciec zapytał, czy nie myślę, że już na tyle mu się poprawiło, że może sam znowu prowadzić samochód. Z kataraktą na obu oczach, to raczej nie jest dobry pomysł. LOL.

 

Tak, surowe jedzenie zdecydowanie działa na demencję!

 

 

Komentarze: (wyłącz adblock i włącz JavaScript)