WEGANIZM.com
– wszystko o weganizmie

STYCZEŃ 2015


 

 

weganizm

Dorota Marszalik

 

 


 

 

 

Jestem osobą, która lubi robić mnóstwo niepowiązanych ze sobą rzeczy. Jedna pasja to stanowczo za mało. Uwielbiam samotne spacery, które pozwalają mi odkrywać wiele magicznych miejsc. Wizyty w galeriach sztuki zawsze podnoszą poziom mojego szczęścia. Sama też czasem coś namaluję. Kocham taniec. Bachata stała się moim nałogiem. Jestem miłośniczką zwierząt, a szczególnie mojego psa. Lubię sport, a najbardziej jazdę na rolkach i bieganie. Wspaniale czuję się też w kuchni, zwłaszcza jeżeli mam dla kogo gotować. To tylko niektóre z moich pasji. Myślę, że odkryję jeszcze sporo nowych :)

 

Wegetarianką zostałam niedawno. Jakieś półtora roku temu. Tak po prostu postanowiłam nie jeść mięsa. Zadecydowały względy etyczne i chęć zobaczenia jak to jest. Byłam bardzo zaskoczona tym, jakie to proste. Postanowiłam i od tego czasu nie miałam nawet ochoty na mięso. Znajomi mi współczuli, bo cóż to za życie be schabowego, a ja z wielką satysfakcją tworzyłam kolejne bezmięsne potrawy.

 

Później postanowiłam pójść dalej. Skoro tak łatwo być wegetarianką, to dlaczego nie zostać weganką. No wiem, ludzie twierdzą, że weganie nie mają co jeść, ale ja pomyślałam, że sobie poradzę. W końcu jestem kreatywna, wymyślam mnóstwo przepisów. Nagle odkryłam, że większość potraw można zrobić w wersji wegańskiej. Jest to bardzo proste. Niestety idąc do sklepu omijam połowę rzeczy, ale wciąż sporo zostaje.

 

Uwielbiam gotować. Nigdy nie robię tego według przepisów. Zawsze muszę poeksperymentować. Wiele razy zdarzało mi się zrobić przepyszne danie, a później nie pamiętałam przepisu. Dlatego pomyślałam, że powinnam jakoś dokumentować moje eksperymenty. I tak powstał blog: Weganka gotuje, który jest moim pamiętnikiem kulinarnym. Publikuję na nim moje przepisy, które pokazują jak uczę się być weganką. Jest to pamiętnik dla mnie, ale mam nadzieję, że może też stać się inspiracją dla innych.

 


 

 

 

 

 

 

 

 


Komentarze: (wyłącz adblock i włącz JavaScript)