WEGANIZM.com
– wszystko o weganizmie

GRUDZIEŃ 2014


 

 

weganizm

Marysia i Tomek Pabich

 

 

 


 

 

 

Jesteśmy wegańskim małżeństwem z czteroletnim dzieckiem. Nasze drogi zeszły się dzięki bieganiu. Poznaliśmy się w podstawówce, gdzie w wieku 12-13 lat zaczęliśmy startować w biegach na orientację. Sport, który na początku był metodą na lepszą ocenę z geografii z biegiem czasu przerodził się w naszą pasję. Zaczęliśmy biegać więcej, dłużej i częściej oraz startować w zawodach ogólnopolskich. Wybraliśmy różne licea, a później studia, ale dzięki bieganiu nie utraciliśmy kontaktu. Dziś, po 10 latach małżeństwa, mamy na koncie starty w biegach na orientację w wielu krajach (Szwecja, Dania, Czechy, Słowacja, Włochy, Francja, Słowenia, Finlandia) i nadal czerpiemy wielką radość z tego (najlepszego naszym zdaniem) sportu. Aktywnie działamy w Uczniowskim Klubie Sportowym Azymut Pabianice, szkoląc młodzież w biegach na orientację.

 

Nasza przygoda z weganizmem rozpoczęła się w listopadzie 2012 roku, od książki "Nowoczesne Zasady Odżywiania". Z wykształcenia jestem ekonomistką, w związku z czym przedstawione w sposób naukowy i statystyczny wyniki badań potwierdzających negatywny wpływ spożywania białka zwierzęcego na zdrowie wywarły na mnie ogromne wrażenie. Z dnia na dzień przestałam jeść mięso i przyszło mi to zaskakująco łatwo. Zdecydowanie gorzej było z odstawieniem nabiału, szczególnie ze względu na ciasta i desery pojawiające się na rodzinnych uroczystościach. Pół roku później dołączył do mnie Tomek i od tamtej pory nie widziano u nas w domu mięsa i nabiału. Dla początkującego weganina zróżnicowana i dobrze zbilansowana wegańska dieta to spore wyzwanie, dlatego cały czas eksperymentuję w kuchni i uczę się gotować nowe potrawy. Wyszukuję i wymyślam nowe przepisy, a rezultaty przerastają nasze najśmielsze oczekiwania. Weganizmem zaraziliśmy już kilka osób z najbliższej rodziny i nie wyobrażamy sobie powrotu do poprzedniej diety.

 

Chcemy pokazać jak największej liczbie osób, że bycie weganinem jest łatwe i przyjemne, że na takiej diecie można nie tylko żyć zdrowiej, ale także bardzo aktywnie. Dlatego postanowiliśmy założyć swoją stronę - Jak Zdrowo Żyć - na której dzielimy się naszą wizją świata. Prezentujemy na niej nasze ulubione przepisy kulinarne, opowiadamy ciekawostki, plusy i minusy z życia weganina, zachęcamy do regularnego uprawiania sportów, namawiamy do rozwoju osobistego, a także pokazujemy jak zarządzać finansami osobistymi (po 9 latach pracy w banku, mamy trochę wiedzy na ten temat ;)). To są naszym zdaniem filary zdrowego i szczęśliwego życia, którymi chcemy podzielić się z innymi.

 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania strony www.jakzdrowozyc.pl.

 


 

 

 

 

 

 

 


Komentarze: (wyłącz adblock i włącz JavaScript)