WEGANIZM.com
– wszystko o weganizmie

ZGŁOŚ INFORMACJĘ|WSPÓŁPRACA|KONTAKT

 

Truth on Earth

 

 

 

Na podstawie artykułuQ&A with Truth on Earth

 

Truth on Earth (Prawda na Ziemi), to grupa rockowa, ktora składa się z 3 sióstr, które od dziecka nigdy nie jadły mięsa, wychowane w wegańskiej rodzinie. Grają bardzo fajną muzykę, połączenie stylu współczesnego z latami 60-tymi i 70-tymi. Jak piszą na swojej stronie, tworzą pod wpływem Crosby'ego, Stillsa, Nash'a, Creedence'a Clearwater, Lynarda Skynard, Jethro Tull, Erica Claptona i Carlosa Santany.

 

Dzięki rodzicom, wpajającym im miłość do wszystkich istot, Tess, Kiley i Serena od wczesnego dzieciństwa występowały podczas imprez zbierających fundusze na najróżniejsze akcje pomocy dla zwierząt.

 

Nazwa zespołu, treść piosenek oraz ambitna misja zmiany świata oparte są na ideałach Mahatmy Gandhiego oraz Martina Luthera Kinga, Jr. Teksty i muzyka są pisane pod kątem podniesienia ludzkiej świadomości do poziomu, na którym każdy będzie starał się wziąć udział w rozwiązaniu problemów, przed którymi stoi planeta, zamiast być jedynie biernym obserwatorem krytycznej sytuacji. 70% dochodów ze sprzedaży płyt CD jest przeznaczonych na cele charytatywne. Ich muzykę można także ściągnąć za opłatą ze strony iTunes.

 

16 lutego, amerykański magazyn Vegetarian Times [Wegetariańskie Czasy] przeprowadził wywiad z wegańskim zespołem Truth on Earth:

 

Truth on Earth (Prawda na Ziemi) to inspirujące trio, składające się z trzech sióstr weganek: Sereny, 20; Kiley, 18 i Tess, 16. Teksty ich piosenek nawiązują do takich kwestii jak farmy przemysłowe, globalne ocieplenie i głód na świecie. 70 procent swoich dochodów oddają na organizacje bezdochodwe, takie jak Animal Acres. I dzisiaj te zdecydowane młode damy poświęciły trochę swojego czasu, aby porozmawiać z VT [Vegetarian Times].

 

VT: Kto lub co zainspirowało ciebie i twoje siostry, aby przejść na wegetarianizm?

 

Tess: Nigdy nie jadłyśmy mięsa, ponieważ nasi rodzice wychowali nas na diecie wegańskiej. To było wspaniałe. Kochamy gotować wegańskie dania dla rodziny i przyjaciół. Jesteśmy w trakcie pisania książki kucharskiej z naszą mamą. Weganizujemy tradycyjne potrawy z młodości naszych rodziców, i dodajemy coś unikalnego, np. Ratatuj z kuskusem z sosem z owocu granatu.

 

VT: Kiley, co zainspirowało cię do rozpoczęcia własnej firmy cukierniczej?

 

Kiley: Zawsze uwielbiałam gotować i piec. Jako małe dziecko piekłam ciasta z rodzicami. Mój tata jest przedsiębiorcą i zawsze zachęcał nas do otwarcia własnej firmy. Serena robi i sprzedaje biżuterię, a Tess ma firmę wegańskich mydeł.

 

VT: Jaką radę masz dla uczniów szkół średnich i dzieci, którzy chcą coś zmienić, ale nie wiedzą, jak się zaangażować?

 

Serena: Po pierwsze, powinni odwiedzić naszą stronę internetową "Take Action" [Zacznij działać], na której każda z naszych piosenek ma swoją 'stronę', odnoszącą się do różnych problemów, np. problemu głodu czy farm przemysłowych. Po drugie, niech po prostu zostaną weganami. To naprawdę ma wielki wpływ na świat. Zmniejsza cierpienie zwierząt, a także marnotrawstwo takich zasobów jak żywność i woda. Po trzecie, niech sprawdzą, czy w ich szkole są jakieś kluby, do których można się zapisać, jak np. klub recyklingu lub klub, który zbiera pieniądze na jakiś cel, który jest dla nas ważny.

 

VT: Jak wam się udaje odżywiać wege na trasie koncertowej?

 

Serena: Mamy 12 metrowe auto kempingowe z kuchnią. W ubiegłym roku pojechałyśmy do 28 stanów, aby rozpowszechniać naszą muzykę i naszą misję. To było całkiem łatwe, robiłyśmy zakupy na rynkach i w sklepach ze zdrową żywnością. Wraz z ogromnym wzrostem popularności wegetarianizmu i weganizmu w ostatnich latach, nawet takie supermarkety jak Ralphs oferują wiele produktów wege.

 

VT: Jakie jest wasze najbardziej ulubione danie?

 

Serena: Hiszpański ryż z papryką, pomidorami, cebulą i czekoladowe ciasteczka, które piecze Kiley.

 

Kiley: Smażone tofu z sosem teriyaki, zawinięte w sałatę.

 

Tess: Ja żyję na deserach, które robi Kiley, szczególnie lubię placek z dyni.

 

—Anna Monette Roberts, Editorial Assistant

 

 

 

Komentarze: (wyłącz adblock i włącz JavaScript)