WEGANIZM.com
– wszystko o weganizmie

 

Rich Roll

Tłumaczenie fragmentów artykułu Meet Vegan Fueled Ultraman Rich Roll - link

 

Sportowcy, którzy chcą poprawić swoje wyniki i zdrowie, mogą wzorować się na wegańskim ultra-maratończyku Richu Roll.

 

Rich jest prawnikiem, ma czwórkę dzieci i został wybrany jednym z 25 Najbardziej Wysportowanych Mężczyzn roku 2009 przez Men's Fitness Magazine. Rich Roll rozpoczął swój eksperyment z dietą roślinną w 2006 roku, kiedy uświadomił sobie, że miał 26 kg nadwagi. Reszta należy do historii. W 2008 i 2009, Rich znalazł się w czołówce maratończyków, którzy ukończyli Mistrzostwa Świata „Ultraman World Championship” – a jest to wyścig na Hawajach, w ramach którego należy przepłynąć 10 km w oceanie, pokonać 420 km na rowerze i przebiec 80 km.

 

Rich napisał dla The Chart Blog CNN, że uważa, iż wszystkie swoje osiągnięcia zawdzięcza zdrowej wegańskiej diecie „opartej na bardzo odżywczych daniach roślinnych według przepisów, które nie tylko poprawiły moje ogólne zdrowie, ale także moje sportowe osiągnięcia”.

 

Rich Roll i jego żona, Julie Piatt, dzielą się tymi przepisami w Jai Seed – nowej ilustrowanej wegańskiej e-książce kucharskiej, zawierającej 48 rodzinnych przepisów i podstawowe porady na temat wegańskich wartości odżywczych.

 

Oczywiście, że światowej klasy sportowcy, tacy jak Rich Roll są żywym dowodem, że ludzie zajmujący się sportem wyczynowym, mogą osiągać świetne wyniki na wolnej od okrucieństwa diecie wegańskiej. 

 

Komentarze: (wyłącz adblock i włącz JavaScript)