WEGANIZM.com
– wszystko o weganizmie

 

Peter Egan, aktor znany z serialu Downton Abbey, dokonał oficjalnego otwarcia wegańskiego sklepu charytatywnego w angielskim mieście Hitchin

 

 

08.25.2015

 

Na podstawie: Downton Abbey star opens vegan charity shop in Hitchin

 

 

Tydzień temu, znany z serialu Downton Abbey Peter Egan dokonał oficjalnego otwarcia sklepu charytatywnego, w którym znajdują się jedynie rzeczy wegańskie czyli wolne od okrucieństwa.

 

Peter Egan, który grał markiza Flintshire, znany również z nagrodzonego Oscarem filmu Rydwany ognia, przeciął wstęgę podczas ceremonii sklepu należącego do fundacji Dr Hadwen Trust (DHT, fundacja promująca badania medyczne nie testowane na zwierzętach).

 

Egan, który jest patronem DHT, powiedział: "Wierzę głęboko, że finansowanie badań medycznych bez zwierząt jest przyszłością i że fundacja Dr Hadwen jest wybitnym liderem w tej dziedzinie."

 

Jak pamiętamy, Peter Egan odmówił wzięcia udziału w scenie serialu Downton Abbey, w której podczas przyjęcia miał trzymać talerz z mięsem. Także poprosił o zmianę sceny polowania, w której miał wymierzyć broń w stronę zwierzęcia. W wywiadzie dla brytyjskiej gazety Daily Mail, powiedział: “Nie wziąłem udziału w scenie przyjęcia w serialu Downton, gdzie miałem trzymać talerz z mięsem i nigdy bym tego nie zrobił. Oni wiedzą, że jestem weganinem. Wszyscy bardzo uważają, żeby nie postawić przede mną jakiegoś mięsa. Nikt nie oczekuje tego ode mnie... Odmówiłem też nagrania sceny polowania w Downton, która miała zakończyć się strzałem (z broni)..." (link)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Komentarze: