WEGANIZM.com
– wszystko o weganizmie

 

Merzbow

 

 

Merzbow czyli Masami Akita to japoński muzyk, zasłużony dla nurtu muzyki eksperymentalnej, ekstremalnej i nosie. Jego dyskografię można znaleźć na stronie: http://www.discogs.com/artist/Merzbow

 

Merzbow swoje pierwsze nagrania w stylistyce noise prezentował już w 1980 roku. Udziela się także w licznych organizacjach ekologicznych i ratujących zwierzęta.

 

Poniżej fragment jego wywiadu dla niemieckiego magazynu 'Kochen Ohne Knochen'.

 

,,Chyba w 2002 zacząłem hodować 4 małe 'ozdobne' kurczaki. Powoli, kiedy się nimi opiekowałem, zacząłem się nimi przejmować. Takie same uczucia obudziły się we mnie w stosunku do innych zwierząt gospodarczych, które kiedyś jadłem, bez chwili zastanowienia. Zacząłem więc czytać, szukać informacji w internecie na temat praw zwierząt i to wywołało we mnie świadomość tego, jakie zło wyrządza ludzkie społeczeństwo. Tak właśnie zostałem weganinem."

 

,,W historii Japonii, pod wpływem Buddyzmu, kolejni cesarze Japonii byli wegetarianami, w podobny sposób jak dzisiejsi obrońcy praw zwierząt. Od VII wieku cesarze narzucali zakaz jedzenia mięsa z powodu nauk buddyjskich: 'Nie jedz mięsa zwierząt'. Od tamtego czasu, japońska dieta głównie składała się z ryżu. Jedzenie mięsa było znienawidzonym tabu, aż w XIX wieku otwarto porty japońskie na handel ze Stanami Zjednoczonymi, które zaczęły naciskać na ludność, aby jadła mięso, i w konsekwencji nawet cesarz to zaakceptował i stał się mięsożercą. Jedzenie mięsa stawało się coraz bardziej powszechne wraz z przyjmowaniem przez Japonię kultury zachodniej."

 

Strona domowa artysty: merzbow.net
Komentarze: (wyłącz adblock i włącz JavaScript)