WEGANIZM.com
– wszystko o weganizmie

Testy na zwierzętach

Każdego roku wiwisekcji, czyli zabiegom operacyjnym wykonywanym na żywo, poddaje się miliony zwierząt. Najczęściej są to: króliki, szczury, psy, małpy, świnki morskie, myszy, koty, ptaki, ryby, płazy.

Na zwierzętach testuje się wszystko w laboratoriach : leki, środki chemiczne, kosmetyki itd. W tym celu zwierzęta poddaje się rozmaitym torturom. Zdziera się im skórę do żywego mięsa i wciera się substancje toksyczne, które również wprowadza się do mięśni, żył, płuc, wszędzie gdzie tylko można dotrzeć. Poddawane są szkodliwemu promieniowaniu. Palone żywcem, rozrywane, ogłuszane. Zaszczepia się im śmiertelne choroby i rakotwórcze guzy. Uszkadza się ich mózgi np. małpom, żeby badać chorobę Parkinsona. Zaraża wirusami, żeby badać przebieg choroby.

Zwierzę nie jest eksperymentalnym modelem człowieka. Daje fałszywe wyniki, gdyż różne gatunki różnie reagują na te same substancje.  Aspiryna: lek dla ludzi – trująca dla kotów i psów. Choloform: środek znieczulający – zabójczy dla psów

Dlatego, ofiarami wiwisekcji są także ludzie.

Thalidomid wywołał 10 000 narodzin dzieci bez nóg i rąk. Mexaform, środek na przeczyszczenie, w Japonii spowodował utratę wzroku i władzy w nogach u 200 000 ludzi. Każdy z tych leków przeszedł pomyślnie testy na zwierzętach i został dopuszczony do sprzedaży, powodując  śmierć i kalectwo wśród ludzi.

Jako konsumenci mamy wybór, możemy kupować kosmetyki, lekarstwa, środki chemiczne, które nie były testowane na zwierzętach. Informacja powinna być na opakowaniach.


weganizm

 

 

 

 

 

weganizm

 

 

 

Nasze zwierzęta

ZASTANÓW SIĘ:

Jedne kochasz inne zjadasz? Dlaczego?

 

Maślane bułeczki

ZASTANÓW SIĘ:

Wbrew powszechnemu poglądowi, krowy nie dają mleka same z siebie.

 

Współczesna medycyna

ZASTANÓW SIĘ:

Szczepionki powodują wiele chorób bezpośrednio lub obniżając odporność organizmu...

 

Morze daje owoce?

ZASTANÓW SIĘ:

OWOCE MORZA należą do świata zwierząt...

 

A te "etyczne" jajka?

ZASTANÓW SIĘ:

Na każdą żywą "szczęśliwą" kurę, przypada co najmniej jeden martwy kogut.