WEGANIZM.com
– wszystko o weganizmie

Nowojorska szkoła serwuje tylko wegetariańskie posiłki

15.10.13
Na podstawie artykułu z nowojorskiego dziennika NYDailyNews

Szkoła podstawowa w nowojorskiej dzielnicy Flushing serwuje tylko bezmięsne posiłki. Typowy lunch składa się teraz z ekologicznego pieczonego tofu, fasoli i pieczonych jarzyn. Oprócz tego dzieci mają do wyboru mnóstwo warzyw i owoców.

 

Dyrektor szkoły twierdzi, że dzieci lepiej koncentrują się na lekcjach i mają lepsze oceny, odkąd nie jedzą w szkole mięsa. "Według nas, [uczniowie] osiągają lepsze wyniki, kiedy mają do wyboru zdrowsze posiłki, zarazem otrzymując informacje na temat właściwego żywienia." - powiedział Bob Groff, dyrektor szkoły dla klas 0-3, która przeszła na system wege w styczniu. Dr Groff dodał, że szkoła wybrała wegetariańskie posiłki, ponieważ oferowane przez urząd miejski dania bezmięsne były lepsze niż mięsne. Uczniowie mogą przynosić swoje lunche, ale 90% wybiera wegetariańskie lunche, które serwuje szkolna stołówka.

 

Raz w tygodniu dzieci mają lekcję na temat zdrowego odżywiania i dokonywania właściwych wyborów żywieniowych. Szkoła otrzymuje pomoc od organizacji "Nowojorska koalicja na rzecz zdrowych posiłków w szkołach".

 

Dyrektorka tej organizacji Amie Hamlin, która otrzymuje już prośby o pomoc w planowaniu posiłków w innych szkołach, powiedziała: "Jedzenie w tej stołówce wywołuje zazdrość u innych. Dzieci otrzymują składniki odżywcze, które pozwalają na optymalne funkcjonowanie ich ciał i umysłów."

 

link


Komentarze: (wyłącz adblock i włącz JavaScript)