WEGANIZM.com
– wszystko o weganizmie

Kwas dokozaheksaenowy DHA
Kwas DHA, najlepiej przyswajalny z kwasów grupy omega-3, zapobiega wielu chorobom, m.in. miażdżycy, chorobie Alzheimera, depresji oraz chorobom chronicznym. Jest ważnym elementem budującym komórki nerwowe, szczególnie w okresie płodowym, ale nie tylko.

 

Zgodnie z wynikami badań klinicznych, ogromne jest znaczenie glonów w suplementacji DHA podczas ciąży i w czasie niemowlęctwa. Badania wykazały, że w okresie ciąży, suplementacja kwasami DHA pochodzącymi z glonów (600 mg DHA od 14 tygodnia ciąży do czasu narodzin dziecka) podwyższa poziom tych kwasów we krwi matki i noworodka.

 

Suplementacja kwasami DHA zwiększa również wagę niemowlęcia oraz długość ciała i wielkość głowy. Niedobór DHA w okresie ciąży może zaważyć na rozwoju umysłowym dziecka. Odpowiednia ilość kwasów tłuszczowych DHA u niemowląt wpływa pozytywnie na rozwój poznawczy.

 

DHA znajduje się w całym orgaqnizmie. Jest głównym tłuszczem stanowiącym materiał budulcowy w mózgu i siatkówce oka. Liczne badania potwierdzają, że na każdym etapie życia, kwasy tłuszczowe DHA okazują się niezwykle istotne dla mózgu.

 

Aby suplementacja przyniosła wymienione korzyści zdrowotne, należy pamiętać, że dawka czystego DHA z alg nie może być mniejsza niż 400 mg dziennie. Kobiety karmiące powinny zapewnić swojemu organizmowi co najmniej 500 mg DHA dziennie.

 

Najlepszym źródłem DHA są algi, ponieważ algi stanowią pierwotne źródło DHA, wolne od zanieczyszczeń.

 

Komentarze: (wyłącz adblock i włącz JavaSript)