WEGANIZM.com
– wszystko o weganizmie

 

Krystian Kubrak

 

 

Sąd w indyjskim stanie Himachal Pradesh zakazał
religijnego składania zwierząt na ofiarę

 

 

 

25.10.2014

 

Tłumaczenie artykułu Indian Court Bans Religious Animal Sacrifices

 

 

 

Walczący o prawa zwierząt aktywiści, świętują swoje zwycięstwo po ogłoszeniu wyroku sądu zakazującego składania ofiar ze zwierząt w imię kultu religijnego. Rzecz ma miejsce w północnych Indiach.

 

"Nikt więcej nie będzie składał ofiar ze zwierząt w miejscach, gdzie odprawia się ceremonie kultu religijnego. Dotyczy to również przyległych budynków i ziemi" - orzekł sąd w stanie Himachal Pradesh. "Niewinne zwierzęta, które składa się w ofierze, doznają ogromnego bólu i cierpienia. Niedopuszczalne jest, by składać ofiary ze zwierząt dla jakiegoś boga czy bóstwa".

 

Wielowiekową tradycją w Indiach jest zabijanie takich zwierząt jak owce lub kozy na początku zimy w wyrazie hołdu dla hinduskich bóstw. Zwierzętom przebija się skronie nożem. Sąd oszacował, że każdego roku przez takie rytuały giną tysiące zwierząt.

 

Nie wszyscy są jednak zadowoleni z nowego zakazu. Maheshwar Singh, ustawodawca stanowy, określił wyrok sądu jako godzący w wieloletnie wierzenia ludzi i tradycję.

 

Postępowanie sądowe w tej sprawie zostało wszczęte przez pro-zwierzęcych aktywistów w Indiach, którzy poddali w wątpliwość sens stosowania tradycji sprzed wieków w nowoczesnym świecie. " Jesteśmy bardzo zadowoleni z wprowadzonego zakazu, który zakończy wieloletnie męki zwierząt w imię praktyk religijnych" mówi Rajeshwar Negi lokalny aktywista.

 

 

Tłumaczenie ze strony ecorazzi.com

 


Komentarze: (wyłącz adblock i włącz JavaScript)